Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid


Aktualności


W związku z przebudową strony internetowej szkoły, w dniu 17.01.2022 mogą wystąpić problemy z jej funkcjonowaniem. Przepraszamy.









Norwidowcy w Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie

Norwidowcy w Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie. Finał ogólnoszkolnej akcji wolontariatu naszego LO. Po wielu dniach pracy przy przygotowaniach ponad 100 Bożonarodzeniowych kartek dziś 21 grudnia gościliśmy w radzymińskim DPS...

więcej


Zdalne warsztaty j. hiszpańskiego

Listopadowa pogoda nas nie rozpieszcza, ale my się nie dajemy słocie i szukamy słońca gdzie się da. 18 listopada 2021 roku grupa uczniów z klas trzecich miała okazję poczuć nieco hiszpańskiego klimatu wprost z Malagi, biorąc udział w zdalnych warsztatach języka hiszpańskiego prowadzonych przez przesympatyczną Martę Carmonę Rodríguez ze szkoły językowej CLIC IH w Maladze...

więcej




Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Nasza szkoła bierze udział w kampanii edukacyjno-charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, młodzieży, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Kartony będą wystawione na korytarzach szkolnych lub w pracowni informatycznej. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

Czy wiesz, że tusze do drukarek należy składować wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach, podobnie jak baterie czy przeterminowane lekarstwa? Niestety świadomość w tym obszarze jest wciąż niewielka. Rocznie w naszym kraju kupuje się ok. 4 milionów różnego rodzaju wkładów do drukarek. Jeśliby ułożyć je jeden za drugim, wyznaczyłyby trasę o długości ok. 400 km! To tyle, ile z Warszawy do Zakopanego. Z czego do prawidłowej regeneracji lub utylizacji oddawanych jest zaledwie ok. 15%. Tyle mniej więcej wynosi trasa z Bydgoszczy do Torunia (ok. 45 km). Pozostałe tusze trafiają na zwykłe wysypiska śmieci lub do lasów. Co zatem zrobić ze zużytym tuszem? Gdzie go wyrzucić?

To proste! Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Opiekun akcji - Katarzyna Kostrzewa

Za przyniesione tusze można otrzymać punkty :)


XIII Szkolny Konkurs Historyczny w 200 rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida




Stypendium Starosty Powiatu Wołomińskiego „Talent”

27 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się ceremonia wręczenia Stypendium Starosty Powiatu Wołomińskiego „Talent”. Jest ono przyznawane za wysokie wyniki oraz szczególne osiągnięcia w nauce uczniom, którzy w poprzednim roku szkolnym otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz absolwentom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym...

więcej



Wręczenie odznaczeń i nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie

W dniu 19 października 2021 roku nauczyciele i pracownicy oświaty z rejonu warszawskiego zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi, medalami Komisji Edukacji Narodowej i nagrodami...

więcej

Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły w Norwidzie

Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły przeżywane w roku Norwidowskim ogłoszonym w związku z dwusetną rocznicą urodzin naszego Patrona, zgromadził 13 października 2021 r. w hali sportowej Liceum całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. W tym dniu odwiedzili nas: Starosta Powiatu Wołomińskiego – p. Adam Lubiak, p. Paweł Dąbrowski - Członek Zarządu Powiatu, p. Cezary Wnuk - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego, p. Hanna Skrzypczak - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, p. Robert Rataj z Centrum Usług Wspólnych, p. Hanna Grzegorek z Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, nadkomisarz Paweł Piórkowski z Komisariatu Policji w Radzyminie. Z niezwykłą radością gościliśmy także emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli rodziców oraz wszystkich Przyjaciół naszego LO.

Słowa Norwida: „Piękno na to jest, by zachwycało do pracy, praca, by się zmartwychwstało”, wielokrotnie w tym dniu cytowane, stały się punktem wyjścia do wyrażenia uznania i wdzięczności dla pracy nauczycieli. Za ich wysiłek i zaangażowanie dziękowała p. Dyrektor Aldona Torenc, w a imieniu organu prowadzącego Starosta Wołomiński – p. Adam Lubiak. Nie zabrakło także ciepłych słów skierowanych do nauczycieli przez Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego z rejonu wołomińskiego p. Katarzynę Kadzidłowską, której list odczytała p. Małgorzata Gumkowska – Murray. W tym dniu odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, które oficjalnie włączyło ich do społeczności szkolnej.

Ogłoszono także wyniki II edycji Szkolnego Konkursu „Czas na Norwida”:

Kategoria – interpretacja plastyczna poezji Norwida

I miejsce - Fryderyk Wardakowski, klasa 2b

II miejsce – Klaudia Oponowicz, klasa 3e

III miejsce – Kasjan Kułaga, 2a

Wyróżnienie – Jakub Jaworski, 1b

Kategoria – portret

I miejsce – Patrycja Rasińska, 1c

II miejsce – Aleksandra Matera, 1a

III miejsce – Nela Szwech, 1b

Wyróżnienie

Julia Kwiatkowska, 3e

Jakub Iwan, 1b

Karolina Kaczmarczyk, 1b

Dawid Bogucki, 1d

GRATULACJE!

Na zakończenie uroczystości szkolny teatr Norwidowcy oraz grupa akrobatyczno - taneczna zaprezentowała zebranym program z elementami tańca: „Pamiętnik artysty” przybliżający twórczość naszego Patrona.

Program ten był także pokazany w dwusetną rocznicę urodzin Norwida 24 września w Pałacu w Chrzęsnem podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Poety, za co wdzięczność i uznanie dla młodzieży w imieniu władz powiatu wyraził Starosta Wołomiński p. A. Lubiak wręczając uczniom nagrody.


200-setna rocznica urodzin Norwida

24 września 2021 roku obchodziliśmy 200-setną rocznicę urodzin patrona naszej szkoły, Cypriana Norwida. Słowa poety: „Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie / Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic...” są dla nas drogowskazem - żyć tak, aby innych nie krzywdzić, zarówno czynem, jak i słowem, rozwijać się, ale też być twórczym i otwartym na to co nowe.

Wizyta premiera RP

Poeta, który umarł w zapomnieniu, w przytułku dla ubogich w Ivry, doczekał się nobilitacji. Tego dnia w murach naszej szkoły gościł premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Kultury i Szkolnictwa Wyższego Przemysław Czarnek i Mazowiecka Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek. Jubileusz 200-setnej rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida to święto uczniów i nauczycieli wszystkich szkół noszących imię Norwida, ale to w naszej placówce premier zainaugurował konkursy poświęcone twórczości artysty. Uczniowie opowiedzieli szefowi rządu o historii szkoły, jej tradycji, podejmowanych działaniach, osiągniętych sukcesach. Zaprosili do wspólnego obejrzenia prac przygotowanych w konkursie „Wszystkie twarze Norwida”. Pan premier Morawiecki w swoim wystąpieniu mówił o dorobku literackim i malarskim Norwida, dorobku który czyni artystę jedną z najoryginalniejszych i najwszechstronniejszych postaci polskiej literatury i kultury. Pan premier podsumował spotkanie słowami:

- „Dzieło jego życia jest lokatą najlepszą, jaką można sobie wyobrazić - także we współczesność myśli, w wiarę chrześcijańską, tradycję czy kulturę polską. Był i jest dla mnie pomostem do współczesności, a nawet do przyszłości”.

Minister Przemysław Czarnek pogratulował uczniom i nauczycielom podtrzymywania tradycji szkoły oraz kultywowania pamięci o patronie liceum. Szef MEiN powiedział:

– „Patron to jest rzeczywiście niezwykle ważna rzecz w szkole. Mieć takiego patrona jak Norwid, który się tu urodził, jest stąd, jest naszym rodakiem - to powód do wielkiej dumy i to się także przekłada na jakość pracy szkoły” – zaznaczył minister. – „Bądźcie dumni z Cypriana Kamila Norwida. Bądźcie dumni z tego, co robicie, bo rzeczywiście jesteście dla nas gwarantem tego, że tę przeszłość będziecie przenosić w przyszłość”.

Odsłonięcie popiersia Norwida w Chrzęsnem

Spektakl naszego teatru „Norwidowcy”

Wizyta premiera RP stanowiła preludium obchodów 200-setnej rocznicy urodzin Norwida w naszej szkole. Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy do Chrzęsnego, aby uświetnić słowem poety uroczystości odsłonięcia popiersia Norwida, w którym wzięli udział m.in. wicepremier i Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu profesor Piotr Gliński, senator Maria Koc, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, norwidolodzy oraz licznie przybyli przedstawiciele gmin i powiatów związanych z postacią artysty. Występ naszej młodzieży inspirowany poezją Norwida został owacyjnie przyjęty. Na scenie wystąpili: Aleksandra Bąk, Dominika Adamiak, Anna Oreszczuk, Weronika Więch, Martyna Jeziórska, Julia Grudzień, Wiktoria Werelich, Maciej Pałdyna, Bartosz Ordyniak, Cezary Polak. Obsługą techniczną zajęły się Joanna Wawrzaszek Izabela Skowyrska. Spektakl przygotowały p. Agnieszka Strojecka i p. Maria Różycka.

Uczestniczyliśmy także w uroczystości odsłonięcia przez wicepremiera Piotra Glińskiego popiersia Cypriana Kamila Norwida. Uczeń naszej szkoły Kacper Stankiewicz uświetnił ten moment recytując fragment „Vade - mecum” Norwida.

24 września wicepremier Piotr Gliński podpisał także list intencyjny w sprawie Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach.

Miejmy nadzieję, że to muzeum sprawi, że Norwid przestanie być bezdomny a jego myśl będzie docierać do szerokiej publiczności, tak, by ziściły się słowa poety: "Syn minie pismo, lecz ty spomnisz, wnuku (...)".



Konkursy Norwidowskie

ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w naszym Liceum ogłosił rozpoczęcie ogólnopolskich konkursów o życiu i twórczości Norwida. Zapraszamy do wzięcia udziału. Oto wykaz konkursów, a więcej informacji znajdziecie na stronie Kancelarii Rady Ministrów.

Premier Morawiecki o Norwidzie: Jego wielkość polega też na tym, że jego poezja, grafiki, spojrzenie na życie i wiara są ponadczasowe - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

„Jestże się poetą, czyli raczej tylko się bywa”? Twórczość Cypriana Kamila Norwida Twoimi oczami

Kim jest dla Ciebie Cyprian Kamil Norwid? Narodowym wieszczem, artystą wprawnym w słowie i władającym pędzlem czy filozofem? Jeśli znasz odpowiedź na te pytania jesteś w dobrym miejscu.

24 września 2021 r. w 200-lecie urodzin poety, premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie konkursów odnoszących się do twórczości naszego wybitnego rodaka.

Jeśli kochasz historię, sztukę, masz żyłkę poszukiwacza i chętnie podejmiesz rękawicę zmierzenia się z wymagającą twórczością poety i zanurzenia w meandry filozoficznych rozmyślań zapraszamy do udziału w konkursach. Nie można tego przegapić! Wszystkie konkursy zostały objęte Patronatem honorowym Premiera Morawieckiego. Zapraszamy!

Który konkurs jest dla Ciebie?

„Bo piękno jest, żeby zachwycało… wszystko o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida”.

• Konkurs skierowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych.

• Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie projektu edukacyjnego z elementami pracy badawczej przedstawiającej życie i twórczość poety za pomocą kreatora e-materiałów dostępnego na koncie ucznia na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej znajdującej się pod adresem www.zpe.gov.pl.

• Więcej informacji na stronie internetowej organizatora - Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (www.zpe.gov.pl) a także na stronach internetowych kuratoriów oświaty.

„Projekt: Norwid”

• Konkurs na projekt graficzny koszulki promującej życie i twórczość Norwida, skierowany bezpośrednio do dzieci i młodzieży mieszkających poza granicami kraju, w wieku 6-19 lat. Zadaniem uczestników w trzech kategoriach wiekowych (6-10 lat, 11-14 lat, 15-19 lat). Projekty będą zgłaszane za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.norwid.pol.org.pl

• Quiz wiedzy o Cyprianie Kamilu Norwidzie dla dzieci i młodzieży realizowany online,

• Szkolenia online dla nauczycieli polskich szkół poza granicami kraju, tj. scenariusze lekcji na temat poety do przedstawienia na lekcjach w młodszych i starszych klasach oraz dwa webinaria, jak poprowadzić te scenariusze a także przesłanie do 50 największych szkół polskich poza granicami kraju zestawów promocyjnych dotyczących Norwida.

• Więcej informacji nt. „Projektu: Norwid” organizowanego przez „fundacje Pomoc Polakom na Wschodzie” można znaleźć na stronie https://ida.pol.org.pl/

Konkurs na najlepsze publikacje książkowe o tematyce Norwidowskiej.

• Konkurs ma charakter otwarty. Do konkursu mogą być zgłaszane publikacje wydane w języku polskim w latach 2016-2021. Zgłoszenia pracy do konkursu może dokonać autor, redaktor (w przypadku publikacji zbiorowej) lub inna osoba po uzyskaniu pisemnej zgody autora lub redaktora.

• Informacje o Konkursie będą podane na stronie internetowej organizatora - Instytutu De Republica (www.iderepublica.pl )

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pudełko zwane wyobraźnią-Cyprian Kamil Norwid”

• Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich szkół plastycznych w Polsce.

• Zadaniem uczniów będzie twórcza interpretacja plastyczna wybranego utworu poety w formie: 1 - malarstwo, collage, techniki mieszane 2 - rysunek, grafika, 3 - mała forma rzeźbiarska w celu uczczenia 200-lecia urodzin artysty.

• Informacje nt. konkursu są na stronie internetowej organizatora - Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach https://www.plastyk.kielce.pl/wydarzenia/konkursy/pudelko-zwane-wyobrazniacyprian-kamil-norwid/




„Cyprian Kamil Norwid – małe tęsknoty, wielkie marzenia…”

24 września w 200 - setną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida odbyła się premiera filmu: „Cyprian Kamil Norwid – małe tęsknoty, wielkie marzenia…” w reżyserii p. Aurelii Sobczak. W projekcie wzięli udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły: Weronika Więch, Wiktoria Werelich, Kacper Stankiewicz, Cezary Polak, Dominika Adamiak i Aleksandra Bąk.

Zapraszamy do obejrzenia filmu - Kliknij :)


Warsztaty biologiczne „Zobaczyć DNA”

W dniu 20 października 2021 roku w szkole odbyły się warsztaty biologiczne „Zobaczyć DNA”. Do szkoły tego dnia przyjechali pracownicy z BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie ...

więcej


Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2021 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka odbyło się uroczyste spotkanie pracowników oświaty z terenu powiatu wołomińskiego. Starosta Wołomiński złożył wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za pracę i poświęcenie, życząc wszelkiej pomyślności i radości z przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu. Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody i wyróżnienia dla dyrektorów i nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w roku szkolnym 2020/2021. Z dumą informujemy, że z naszej szkoły nagrody odebrały Pani Dyrektor Aldona Torenc oraz Pani Maria Różycka.

Spotkanie zakończyło się koncertem muzycznym w wykonaniu Niny Górskiej, wybitnej skrzypaczki i Michała Junga, znakomitego pianistę. Wysłuchano takich utworów muzyki klasycznej, jak "Czardasz", Vittorio Monti, "Dla Elizy", Ludwig Van Beethoven czy utwór muzyki filmowej "Śniadanie u Tiffany'ego".




Biegi przełajowe – Komornica 2021

Dnia 06.10.2021 r. w Komornicy odbyły się półfinały wojewódzkie w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów, z których 3 awansowała do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej ...

więcej


Biegi przełajowe 2021

W dniu 04.10.2021 na obiektach OSiR  w Wołominie odbyły się zawody sportowe w biegach przełajowych w ramach XXI Licealiady Powiatu Wołomińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 28 osób z których aż 19 zakwalifikowało się do następnego etapu(zawodów na szczeblu między powiatowym) ...

więcej




Akcja Recykling Daje Owoce 2021

Recykling Daje Owoce w Radzyminie

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji pt. "Recykling Daje Owoce", w ramach której zbieramy zużyte baterie i telefony komórkowe. Akcja "Recykling Daje Owoce" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. - https://erp-recycling.org/pl-pl/ - firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji "Recykling Daje Owoce" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu.

Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw. PSZOK-i - czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł! Szczegóły akcji na www.cycling-recycling.eu

Akcję koordynują: pani Justyna Bylak i pani Katarzyna Kostrzewa





Wirtualny Teatr Historii w Radzyminie

W dniach 4-5 października 2021 roku do Radzymina zawitał Wirtualny Teatr Historii – wyjątkowa wystawa obejmująca okres 1917 – 1923 w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym. Oglądana była w 20 miastach. W Radzyminie zakończyła swoją trasę...

więcej


Akcja Integracja

Dnia 28.09.2021r. Uczniowie 1c pod opieką Pani Moniki Zawadzkiej i Aldony Jagiełło uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Warszawy ...

więcej



Warsztaty z biologii- Zobacz DNA

Fotorelacja z warsztatów. 28.09.2021 ...

więcej



Wyjazd edukacyjno-integracyjny do Warszawy

We wtorek, 28 września 2021 r. klasa IIIB z panią Jolantą Sitek i panem Kamilem Gajewskim poznawała świat roślin w Ogrodzie Botanicznym UW...

więcej



Norwid w 200-lecie urodzin

W 2021 roku obchodzimy 200-lecie urodzin Cypriana Kamila Norwida, patrona naszej Szkoły. Placówka nosi imię poety od 1984 roku. O Norwidzie możemy powiedzieć, że to geniusz wykraczający poza ramy epoki romantyzmu. Był nie tylko poetą, ale także dramaturgiem, malarzem, rysownikiem i rzeźbiarzem, a także tłumaczem, publicystą, filozofem, badaczem kultury, moralistą. Tworzył ponad epokami. Problematykę współczesną łączył z wizją świata i człowieka opartą na tradycji. Poezja Norwida oddaje koloryt nie tylko XIX wieku, ale stanowi pretekst do bliższego przyjrzenia się współczesnej Europie, Polsce, światu. Daje też znakomitą okazję do głębszej refleksji nad polskim patriotyzmem, naszą przeszłością, potrzebą bycia użytecznym. W jego twórczości gościli wielcy ludzie: generał Bem, Sokrates, Dante, Kolumb, Mickiewicz, Chopin i wielu innych, których łączyło ucieleśnienie geniuszu i brak zrozumienia przez współczesnych. Norwid podzielił los ludzi wielkich, którzy przekraczali ramy epok. Współcześni go nie pojęli. Co zatem wpływa na aktualność jego twórczości - tak niedocenionej za życia? Norwid nie był wieszczem, a jednak to jego twórczość przekracza barierę czasu i stanowi inspirację dla kolejnych pokoleń.

Jesteśmy Szkołą Norwidowską kierującą się przesłaniem Patrona:

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy

- praca, by się zmartwychwstało.”

Słowa poety są dla nas wskazówką w procesie dydaktycznym i wychowawczym. W ramach obchodów 200-lecia urodzin Norwida zachęcamy do poznania jego twórczości. W tym celu zaplanowaliśmy wiele działań literackich, teatralnych, konkursów i sesję popularnonaukową.

Zachęcamy do zapoznania się z życiem i twórczością Norwida, a także działaniami Szkoły w ramach obchodów 200-lecia urodzin Cypriana Kamila Norwida.



Poniżej umieszczono link do prezentacji poświęconej życiu i twórczości poety.


OBEJRZYJ PREZENTACJĘ O PATRONIE NASZEJ SZKOŁY


Wyjazd edukacyjno-integracyjny do Warszawy

20 września uczniowie klasy 3h pod opieką wychowawcy pani Justyny Bylak i Katarzyny Kaliszuk uczestniczyli w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym do Warszawy...

więcej












Występ naszych licealistek na pikniku w Chrzęstnem

19 czerwca br. w Chrzęstnem, na terenie kompleksu pałacowego, odbył się Piknik Wojskowy pod hasłem: „Zostań żołnierzem RP” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Wołominie. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka, którzy osobiście przybyli na miejsce tego niezwykłego wydarzenia i wygłosili okolicznościowe przemówienia. Wśród wielu atrakcji takich jak: prezentacja sprzętu wojskowego, pokazów samolotowych czy koncertu zespołu DEJW, również miały okazję zaprezentować się uczennice naszej szkoły. Repertuar zawierał utwory patriotyczne i rozrywkowe. Piosenki: „Taki kraj”, „Suteryna” solo wykonała Julia Grudzień z klasy II h, z kolei Małgorzata Szewczyk z II g: „Dziewczynę z granatem”, natomiast Weronika Więch z klasy II c zaprezentowała: „Biały krzyż’ i „Gdzie są kwiaty”. Wśród szlagierów pojawiły się również: „Miasto 44”, „Zdumienie”, które zaśpiewała Aleksandra Bąk – nasza tegoroczna maturzystka i absolwentka. Na uwagę zasługuje także fakt, że w występie wzięła również udział Anna Oreszczuk, która ukończyła liceum im C. K. Norwida w Radzyminie już 2 lata temu i nadal aktywnie wspiera różne przedsięwzięcia kulturalne naszej szkoły, promując ją zarówno w środowisku lokalnym jak i szerszym. Tym razem jej popisowymi numerami były: „Śpiewka” i „Człowieczy los”. Utwory takie jak: „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Mury” dziewczęta brawurowo wykonały w duetach, które wspierały: Małgorzata Goszczyńska z II h oraz Joanna Karp i Paulina Kozaczuk z II f. Autorką scenariusza była nauczycielka p. Agnieszka Strojecka. Nad przebiegiem występu czuwała p. Magdalena Krysiak i wicedyrektor liceum p. Anna Romaszko.

Występ naszych wspaniałych, utalentowanych uczennic nie odbyłby się, gdyby nie Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w Starostwie Wołomińskim – Hanna Skrzypczak, główna pomysłodawczyni pokazania talentów uczennic Norwida w Radzyminie. Występ wywarł na publiczności ogromne wrażenie. Przepięknie wykonane piosenki zachwyciły obecnych i dostarczyły wielu wzruszeń. Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i oprócz doznań dla ducha zadbali również o to, aby żaden z uczestników nie wyszedł głodny z pikniku. Wyborna grochówka czy kiełbaski z grilla każdy zjadł z apetytem, a uśmiechy na twarzach u dzieci wywołały wata cukrowa i popcorn. Piknik z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych. Wojsko zaprezentowało się znakomicie, zarówno prezentując swoje umiejętności jak i sprzęt wojskowy, a przemarsz Orkiestry Wojskowej był świetnym podsumowaniem całego przedsięwzięcia. Po takim wydarzeniu wielu obecnych młodych ludzi niewątpliwie zdecyduje się zostać Żołnierzem RP!




Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W tym roku szkolnym uroczystość zakończenia nauki została podzielona na trzy grupy. O godz. 9:00 dla klas: IA, IB, IC, ID, o godz. 10:30 dla klas: IIA, IIB, IIC, IID, o godz. 12:00 dla klas: IIE, IIF, IIG, IIH, IIi...

więcej







SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI

17 czerwca uczniowie klasy 2i pod opieką wychowawcy pana Marka Szulca oraz nauczycieli: pani Aleksandry Gramowskiej i pana Tadeusza Jędrasika, wzięli udział w spływie kajakowym przez rzekę Bug...

więcej



VI Międzynarodowy Konkurs Historyczny

Maciej Kacprzak z klasy IIH zdobył II miejsce w kategorii film w VI Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”...

więcej

IX Warszawski Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...” Józef Piłsudski – I i II miejsce

Agnieszka Kania z klasy IIF zajęła I miejsce, Oliwia Stanicka z klasy IIH zajęła II miejsce w kategorii komiksu w IX Warszawskim Konkursie „Tak żyć, jak żyłem, warto było...” Józef Piłsudski...

więcej





Uroczyste poświęcenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie

30 maja przedstawiciele naszej Szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym mieli zaszczyt wziąć udział w uroczystym poświęceniu przez ks. ab. Romualda Kamińskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie...

więcej






26 maja 2021 r. nasza szkoła brała udział w #challengeniebieskiemotyle2021.

Dziękujemy Branżowa Szkoła I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie za nominację.

Z ogromnym zapałem włączyliśmy się w organizację akcji. Uczniowie i wszyscy pracownicy naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. Na początku dnia wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną. Nasze palce stworzyły niebieskiego motyla. Uczniowie uczący się w tym dniu zdalnie zmienili swoje ikony na niebieskie motyle. Punktem kulminacyjnym był taniec, nawiązujący choreografią do symbolu akcji. Już niedługo umieścimy filmową relację z naszej akcji.

Przekazujemy dalej iskierkę przyjaźni. W ramach #challengeniebieskiemotyle2021 do wykonania zadania nominujemy:

1) Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin

2) Przedszkole nr 1 w Radzyminie

3) Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.

Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na profil na Facebooku oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji#challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia


Zakończenie nauki w Liceum

W roku szkolnym 2020/2021 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie ukończyło 114 absolwentów ...

więcej




Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Nasza szkoła bierze udział w kampanii edukacyjno-charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, młodzieży, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Kartony będą wystawione na korytarzach szkolnych lub w pracowni informatycznej. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

Czy wiesz, że tusze do drukarek należy składować wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach, podobnie jak baterie czy przeterminowane lekarstwa? Niestety świadomość w tym obszarze jest wciąż niewielka. Rocznie w naszym kraju kupuje się ok. 4 milionów różnego rodzaju wkładów do drukarek. Jeśliby ułożyć je jeden za drugim, wyznaczyłyby trasę o długości ok. 400 km! To tyle, ile z Warszawy do Zakopanego. Z czego do prawidłowej regeneracji lub utylizacji oddawanych jest zaledwie ok. 15%. Tyle mniej więcej wynosi trasa z Bydgoszczy do Torunia (ok. 45 km). Pozostałe tusze trafiają na zwykłe wysypiska śmieci lub do lasów. Co zatem zrobić ze zużytym tuszem? Gdzie go wyrzucić?

To proste! Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Opiekun akcji - Katarzyna Kostrzewa





Matura 2021

Kolejny rocznik absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie przystąpił do egzaminów maturalnych. Po raz drugi z przestrzeganiem zasad ścisłego reżimu sanitarnego, wynikających z epidemii koronawirusa ...

więcej

Słownik pojęć ekologicznych- projekty uczniowskie

Uczniowie klas pierwszych na lekcjach informatyki w ramach obchodów Dnia Ziemi wykonali słowniczki pojęć ekologicznych. Dodatkowo klasa 1b wzbogaciła swoje prace w tłumaczenia nazw pojęć na język angielski. Każdy może zapoznać się z nimi w galerii ...

więcej

Rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16 rok życia

Szanowni Państwo

W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16 rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki.

16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można zrobić to w domu. Dzięki wcześniej uzupełnionemu i podpisanemu formularzowi oraz zgodzie rodzic nie będzie musiał był obecny podczas szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w komunikacie na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-szczepienia-dla-nastolatkow--rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-lat.


Zróbmy coś dla naszej planety – zbierzmy śmieci!

Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w kolejnej akcji ekologicznej. Polegała ona na tym, aby wyjść z domu, pójść do lasu, na łąkę, do parku, nad rzekę i przy okazji Dnia Ziemi posprzątać nawet niewielki jej fragment. Udało Wam się udokumentować Wasze sprzątanie świata i podzieliliście się z wszystkimi swoim zaangażowaniem w sprzątanie Ziemi. Poniżej zamieszczamy fotorelacje oraz szczegóły.

więcej

Konkurs z języka hiszpańskiego - wyniki

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został tegoroczny konkurs z języka hiszpańskiego.

W konkursie wzięło udział 248 uczniów, a poniżej lista 11 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki:

Katarzyna Teodorczyk, 2b

Natalia Wojciechowska, 2b

Marta Okruch, 1b

Maja Wojciechowska, 1b

Wiktoria Małkińska, 1b

Natalia Brzezińska, 1b

Julia Ratuszna, 1b

Fabian Rosa, 2e

Martyna Stańczak, 2b

Maja Banasik, 1b

Joanna Wawrzaczek, 2a

Procedury- egzamin maturalny 2021


1. Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły , obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.

2. Zdający, nauczyciel inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3. Osoba, która przechorowała COVID-19 (tzn. jest ozdrowieńcem), oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19 (tzn. osoba, która przyjęła wszystkie przewidziane procedurą dawki danej szczepionki), może przyjść na egzamin, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie.

4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

5. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:

1) zdający

2) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni.

3) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.

4) pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.

6. Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.

7. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.

8. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna.

9. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

10. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.

11. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.

12. Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia.

13.Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.




Światowy Dzień Ziemi - 22 kwietnia

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – jest to coroczna akcja na rzecz promowania ekologicznych postaw. Z tej okazji warto dowiedzieć się, jakie domowe przyzwyczajenia powinniśmy zmienić, by chronić naszą planetę i sprawić, by była piękna dla przyszłych pokoleń ...

więcej

Akcja "KOCHAMY RECYKLING CZYLI EKOWALENTYNKI 2021" - projekty uczniowskie

Szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „KOCHAMY RECYKLING CZYLI EKOWALENTYNKI 2021”. Uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d wykonali ulotki informacyjne. Każdy może zapoznać się z nimi w galerii ...

więcej

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Termin nadsyłania prac do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy również do polubienia fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikowana będzie galeria z pracami uczestników.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM






GRATULUJEMY NASZYM UCZENNICOM

Wyniki Powiatowego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"

Kategoria uczniowie klas szkół ponadpodstawowych

I miejsce - Maja Opala uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie. Nagroda – Tablet Samsung Galaxy Tab A.

II miejsce - Aleksandra Pakuła uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie. Nagroda - Głośnik bezprzewodowy JBL Flip 5.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nagrodzone prace można obejrzeć pod linkiem poniżej

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Zwyciężamy po angielsku


W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i obostrzeniami panującymi w kraju, Dzień Otwarty przewidziany na 08 kwietnia 2021r, zostaje odwołany. Tak jak w roku ubiegłym, na stronie szkoły ukaże się film promocyjny


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego liceum - rok szkolny 2021/2022



Przypominamy, że zgodnie z aktualnym rozporządzeniem na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek, a przyłbice mogą być jedynie zabezpieczeniem dodatkowym.


Dzień Otwarty dla kandydatów do LO im. C. K. Norwida w Radzyminie odbędzie się 08 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00 Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!





Akcja EkoWalentynki

EkoWalentynki w Radzyminie

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji pt. "EkoWalentynki", w ramach której zbieramy zużyte baterie i telefony komórkowe.

Akcję koordynują: pani Justyna Bylak i pani Katarzyna Kostrzewa

Od 10 lat w lutym organizowane są ekologiczne Walentynki, #EkoWalentynki. 1000 partnerów w całej Polsce, ponad milion zebranych zużytych baterii. W tym roku kolejne organizacje, samorządy dołączają do akcji!

A jak wygląda zbiórka i recykling baterii i elektroodpadów w naszym kraju?

W zeszłym roku w Polsce osiągnięto 45% poziom zbiórki baterii i akumulatorów (zebrano ok 67 tys. ton!). Zdecydowana większość wprowadzanych na rynek baterii i akumulatorów to baterie przemysłowe i samochodowe. Osiągnięto także wymagany 60% poziom zbiórki elektrośmieci (ok. 420 tys. ton). Minimalne poziomy zbierania dla elektroodpadów zgodnie z prawem wzrastają każdego roku. W tym roku wymaganie to ponownie rośnie o 5 punktów procentowych i minimalny poziom zbierania wynosić będzie 65% średniorocznej masy wprowadzonej na rynek. Poziomy zbierania dla baterii na razie pozostają bez zmian.

Ważnym elementem pozwalającym na osiąganie rosnących poziomów zbierania jest właściwe i wystarczające finansowanie. Od 2005 roku w Polsce działa system rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) oparty o organizacje odzysku, które w imieniu podmiotów wprowadzających nowy sprzęt na rynek, realizują obowiązki w zakresie organizowania systemu zbierania i recyklingu elektroodpadów. Organizacje działające na polskim rynku, w tym ELECTRO-SYSTEM i ERP Polska przeznaczyły już na ten cel ponad miliard złotych i z roku na rok ich wydatki są wyższe. ROP w obszarze baterii realizowany jest z kolei przez tzw. podmioty pośredniczące, działające na podobnych zasadach jak organizacje odzysku. REMONDIS Electrorecycling oraz ERP Polska od wielu lat realizują obowiązki także w tum zakresie.

Zwiększenie zbiórki i recyklingu wymaga ciągłej edukacji ekologicznej społeczeństwa. To także zadanie organizacji odzysku i podmiotów pośredniczących. Partnerzy projektu EkoWalentynki na działania edukacyjne wydają rocznie blisko 2 miliony złotych. Ważne jest również, aby obok edukacji, konsumenci mieli możliwość łatwego pozbycia się niepotrzebnych urządzeń na różne, dopasowane do ich potrzeb sposoby. Obecnie wielkopowierzchniowe sklepy handlujące sprzętem mają obowiązek nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu od klienta w miejscu dostawy. W tego typu placówkach można też zostawić małogabarytowy zużyty sprzęt, niezależnie od tego czy kupuje się nowy produkt czy nie. Coraz ważniejszą rolę spełniają również PSZOKi (punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych), gdzie mieszkańcy mogą bezpłatnie zostawiać swoje m.in. elektroodpady oraz zużyte baterie. Funkcjonują równie projekty nieodpłatnych odbiorów bezpośrednio z domu. Przykładem takich działań jest projekt DECYDUJESZ.PL prowadzony przez REMONDIS Electrorecycling i ELECTRO-SYSTEM, w ramach którego zapewniany jest nieodpłatny odbiór wielkogabarytowych urządzeń typu pralki czy lodówki.

Partnerami obchodów „EkoWalentynek” w Polsce są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.














„Polskie serce pękło. Katyń 1940” - II edycja konkursu literacko-plastycznego

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

- plastycznej - stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską,

- literackiej - przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”,

- tekst piosenki - przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r.

Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, w języku polskim. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są cenne nagrody.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kancelarii Sejmu.


Karta zgłoszenia



Akcja "Recykling Daje Owoce" - projekty uczniowskie

Szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Recykling daje owoce”. Uczniowie klas 2f, 2g, 2h wykonali ulotki informacyjne. Każdy może zapoznać się z nimi w galerii ...

więcej



Konkurs plastyczny na portret hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiz Zafona - wyniki

Wyniki są następujące:

1 miejsce: Aleksandra Żelazowska 1a

2 miejsce: Zuzanna Włodkowska 1c

3 miejsce: Marta Okruch 1b

wyróżnienia:

Roksana Wiśniewska 1a

Karolina Skołożyńska 2b






Podsumowanie akcji "Przerwa na czytanie".

W tym roku nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie”. Planowaliśmy duże wydarzenie na dużej przerwie w dużym gronie uczniów i pracowników szkoły:) Nasze plany musieliśmy jednak zweryfikować i dostosować do wirtualnej rzeczywistości, w jakiej obecnie funkcjonujemy. Celem było zachęcenie społeczności szkolnej do sięgania po książki w każdej sytuacji i każdym miejscu. Nieprzypadkowo wybraliśmy więc dzień naszej akcji. 28 października to Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów, a czytanie to dobry sposób na „wylogowanie się” i uspokojenie myśli. Książka to uniwersalny przyjaciel – będzie z Tobą tam, gdzie chcesz. Tegorocznym zadaniem było wykonanie „Selfie z książką". Uczniowie podjęli wyzwanie. Niektórzy przygotowali nawet odpowiednią scenerię. Otrzymaliśmy bardzo ciekawe zdjęcia. Wszyscy, którzy wzięli udział w akcji zostali nagrodzeni zgodnie z naszym regulaminem. Nagrody wylosowała Pani Dyrektor Aldona Torenc. Naszych uczestników można zobaczyć w zakładce Biblioteka.









W czasie nauki zdalnej pomoc psychologiczno - pedagogiczna pedagoga i psychologa szkolnego odbywa się według planu pracy. Kontak poprzez e-dziennik lub na czacie Teams. Poniżej godziny pracy specjalistów.




„Wiktoria 1920 - Polskie zwycięstwo dla wolności Europy.”

Wzorem lat poprzednich również w tym roku szkolnym nauczyciele historii zorganizowali Szkolny Konkurs Historyczny. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o przeszłości, a zwłaszcza wydarzeń z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 oraz Bitwy Warszawskiej 1920...

więcej

Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Romana Żulińskiego, jeżeli sytuacja pozwoli, zostanie przeprowadzony w marcu.








UŚMIECHNIJ SIĘ :)


W ramach kampanii Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej Wojewoda Mazowiecki ogłasza konkurs, skierowany do młodzieży na najlepszy komiks związany z Bitwą Warszawską. Konkurs będzie trwać do 24 listopada 2020 r.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wiek od 13 do 18 lat) będą mieli za zadanie przygotować komiks dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską. Nadesłane prace będą oceniane m.in. pod względem fabuły, zgodności z faktami historycznymi i szaty graficznej. Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet.

Kampania Wojewody Mazowieckiego realizowana przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Warszawie, Muzeum Historii Polski oraz Archiwum Akt Nowych, składa się z szeregu działań mających na celu popularyzację obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz przypomnienie historii wojny polsko-bolszewickiej.

Projekt Wojewody Mazowieckiego: Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej sfinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Regulamin konkursu dostępny jest w załącznikach.

Regulamin konkursu na komiks

Załącznik nr 1 do Regulaminu

Załącznik nr 2 do Regulaminu



Już jutro Noc Bibliotek 2020. Pamiętajcie by o 20.00 wejść na naszą stronę i rozwiązać zadania Wirtualnego Escape Roomu. Czekają na Was ciekawe nagrody. Poniżej umieszczono linki do materiałów, z których korzystano przy opracowaniu pytań. Mogą się jutro przydać:)


LINK DO WIRTUALNEGO Escape Roomu

naukaoklimacie.pl

www.klimat.edu.pl

ziemianarozdrozu.pl




RADZYMIN-WARSZAWA-POLSKA. OBRONIONA NIEPODLEGŁOŚĆ

18 września 2020 r. w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie został zorganizowany panel dyskusyjny poświęcony 100-rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jego organizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin ...

więcej


Akcja Recykling Daje Owoce

Recykling Daje Owoce w Radzyminie

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji pt. "Recykling Daje Owoce", w ramach której zbieramy zużyte baterie i telefony komórkowe. Akcja "Recykling Daje Owoce" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. - https://erp-recycling.org/pl-pl/ - firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji "Recykling Daje Owoce" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu.

Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw. PSZOK-i - czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł! Szczegóły akcji na www.cycling-recycling.eu

Akcję koordynują: pani Justyna Bylak i pani Katarzyna Kostrzewa





Konkurs plastyczny pod tytułem. „Carlos Ruiz Zafón – portret autora”.

19 czerwca 2020 roku, w wieku zaledwie 55 lat, zmarł pisarz kochany zarówno przez młodych jak i przez starszych czytelników. Wszyscy ci, którzy z zapartym tchem czytali cykl powieści o „Cmentarzu zapomnianych książek” i z ogromną niecierpliwością czekali na ostatnią powieść Zafona – „Labirynt Duchów” , w bieżącym roku szkolnym będą mogli poprzez wspólną lekturę książek, projekty plastyczne i liczne konkursy, jeszcze raz wrócić do „zaczarowanej Barcelony” Zafona.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszego Liceum do konkursu plastycznego.

Prosimy o przygotowanie portretu autora w dowolnej technice w formacie A4. Gotowe prace prosimy składać w sekretariacie u pani Eweliny do dnia 10 listopada.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w drodze głosowania przez społeczność szkolną, a wszystkie prace zostaną pokazane na wystawie prac w holu szkolnym. Na 3 zwycięzców czekać będą wspaniałe nagrody.



„Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Trwa zgłaszanie kandydatur do konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, w którym samorząd województwa mazowieckiego chce uhonorować osoby zaangażowane w pracę charytatywną.Z tej okazji radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego przygotowali film informujący o tym przedsięwzięciu https://www.facebook.com/watch/?v=1760258910798288&extid=IyOZfqy1tjRy2VDq W ten sposób chcą dotrzeć do jak największej ilości wolontariuszy i osób, które korzystają z ich działań. Kandydatów mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, a także osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Możliwe jest również zgłoszenie własnej kandydatury. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 września br.

Więcej informacji na http://www.dialog.mazovia.pl/wolontariat

BEZPOŚREDNI LINK DO FILMU

Regulamin konkursu "Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Formularz zgłoszeniowy




Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020r. w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Na początku uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Minutą ciszy uczciliśmy też poległych za ojczyznę. Pani Dyrektor Aldona Torenc serdecznie powitała zgromadzonych uczniów i ich wychowawców ...

więcej

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

W szkole zostały opracowane szczegółowe zalecenia związane z organizacją zajęć w szkole, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami w załącznikach

Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1.09.2020 r.

Warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii

Rodzicu nie posyłaj do szkoły i placówki chorego dziecka

Rodzicu poinformuj szkołę jeśli domownicy są objęci kwarantanną



Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

Załącznikiem do listu są zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z nimi.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Aldona Torenc

Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – list szefów MEN, MI i GIS

Zasady bezpiecznego korzystania z transportu zbiorowego w trakcie epidemii