Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid


Dzień Sportu

Rok szkolny 2012/2013

W środę, 12 września odbył się w naszej Szkole Dzień Sportu. Gościliśmy podczas niego naszych przyjaciół z Ukrainy. Rozpoczęliśmy od spotkania w Auli, gdzie zostały przedstawione prezentacje multimedialne: „Historia Igrzysk Olimpijskich” przygotowana przez Karola Matusiaka z klasy IIIB oraz „Historia EURO” autorstwa Aleksandra Klosa z klasy IIID.

Następnie przenieśliśmy się na boisko sportowe „Orlik”, gdzie zostały rozegrane zawody sportowe z udziałem naszych uczniów oraz kolegów z Ukrainy.

Oto wyniki rywalizacji sportowej:

Trio-basket: I miejsce – Dagmara Fabisiak, Klaudia Raniewicz i Katarzyna Czarnecka z klasy IIIB; II miejsce – Anna Trębińska, Martyna Potęga i Radosław Boguś z klasy IA; III miejsce – Paulina Szwaczyk i Paulina Dzierżanowska z klasy IID oraz Angelika Kryśkiewicz z klasy IIC. Wyróżnienia otrzymały dziewczęta z Ukrainy: Olga, Nadia i Wika.

Piłka nożna: I miejsce zdobyła drużyna: Patryk Skrzypczak, Wiktor Pszczółkowski, Krystian Pisarek, Bartłomiej Bisialski z klasy IIB, Michał Rola z klasy IIA, Damian Wyszyński z klasy ID, oraz Karol Koza, absolwent klasy IIIA. Wyróżnienie otrzymała drużyna z Ukrainy: Wlad, Maxim, Igor, Wladik, Taras, Andrzej, Roman i Bogdan.

Wyróżnienia za ducha walki sportowej otrzymali: Marcin Ratajczak z klasy IIIB, Adrian Białek z klasy IA, Daniel Gryczel z klasy IIID, Damian Obrębski z klasy ID, Piotr Kowalski z klasy IID oraz Olga i Wladik z Ukrainy. Za sportowy doping wyróżnienie otrzymały panie, opiekunki młodzieży z Ukrainy.

Na zakończenie części sportowej dziewczęta z klasy ID: Aleksandra Gwiazdowska i Konstancja Szkoda przygotowały układ taneczny.

Rozgrywkom sportowym towarzyszyło wspólne kibicowanie oraz grillowanie.