Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 PROMUJEMY KRWIODAWSTWO

PROMUJEMY KRWIODAWSTWO

"Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest,

nie przez to co ma lecz przez to czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II.

Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi zorganizowano w naszej szkole akcję pod hasłem „Podziel się kroplą krwi”

Akcja oddawania krwi została przygotowana przez Szkolne Koło PCK we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie i odbyła się na terenie naszej szkoły w dniu 6 kwietnia.

W akcji brali udział chętni i pełnoletni uczniowie naszej szkoły, którzy spełnili odpowiednie warunki, m.in.: ukończone 18 lat, waga powyżej 50 kg, dobry stan zdrowia. I choć wielu wpisywało się na listę dawców, nie wszyscy mogli oddać krew – przeciwwskazaniem najczęściej stawało się przebyte przeziębienie lub zbyt niska waga ciała, złe wyniki badań.

Akcja zaczęła się o godz. 9:00 i trwała do godz. 12:00 wg ustalonego wcześniej harmonogramu. Każdy uczestnik musiał wypełnić długą i bardzo szczegółową ankietę, oddać próbkę krwi i przejść rozmowę z lekarzem.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I SYMPATYKOM AKCJI ODDAWANIA KRWI

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

Organizator:

Justyna Bylak