Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 Studniówka 2014

Studniówka 2014

Tegoroczna studniówka dla uczniów LO im. C. K. Norwida odbyła się 1 lutego w sali „Karolina” w Wołominie. Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się już od wielu tygodni. Dziewczęta długie godziny spędziły na wybieraniu idealnej sukienki, makijażu i fryzury, chłopcy zaś głowili się nad znalezieniem odpowiedniego garnituru. Ostatecznie, myślę że każdy zgodzi się iż wszyscy wyglądali bajkowo.

O godzinie 20.00 rozpoczął się polonez, tradycyjny polski taniec. Pierwszą turę poprowadziła pani dyrektor Urszula Zimińska tańcząca z Mateuszem Pstrzochem, uczniem klasy IIIB, wychowawczynie klas IIIB i IIID panie: Magdalena Kotlarz wraz z Bartłomiejem Bisialskim, uczniem klasy IIIB i Jolanta Sitek z Łukaszem Winkiem, uczniem klasy IIID, nauczyciele: pani Maria Różycka z Rafałem Żebrowskim, uczniem klasy IIIC, pan Mariusz Ziółkowski z Katarzyną Szymańską, uczennicą klasy IIIB i pan Tadeusz Jędrasik z Pauliną Urbaniak, uczennicą klasy IIID, a także uczniowie z klas IIIB i IIID. W pierwszej parze drugiej tury zatańczyła pani Wicedyrektor Lidia Wize wychowawczyni klasy IIIC wraz z Pawłem Rosą, uczniem klasy IIIC, w kolejnych zaś wychowawczyni klasy IIIA pani Małgorzata Gumkowska-Murray z Dawidem Gierą, uczniem klasy IIIA, pani Karolina Odelska z Bartłomiejem Bisialskim, uczniem klasy IIIB, pani Katarzyna Kaliszuk z Wiktorem Pszczółkowskim, uczniem klasy IIIB, pani Ewa Całka z Robertem Ziemichódem, uczniem klasy IIID i pani Anna Romaszko z Maciejem Poryckim, uczniem klasy IIIB oraz uczniowie klas IIIA i IIIC.

Następnie miejsce miało oficjalne powitanie przez panią Dyrektor Urszulę Zimińską. Swoją obecnością zaszczycił nas również Starosta Powiatu Wołomińskiego pan Piotr Uściński. Po przemowach głos zabrali uczniowie dziękując gronu pedagogicznemu za ciężką pracę, którą włożyli w przygotowanie nas do zbliżającego się egzaminu maturalnego oraz rodzicom i wszystkim zebranym, którzy przyczynili się do organizacji balu studniówkowego.

Zabawa trwała do ostatnich sekund, teoretycznie zakończona została o 6.00, w praktyce ostatnie pary opuszczały salę o godzinie 7.00. Powrót do szarej rzeczywistości okazał się ciężkim przeżyciem, a nam trzecioklasistom świadomość iż coraz mniej dni dzieli nas od matury, wcale nie poprawia humoru. Myślę jednak iż wszyscy podołamy nadchodzącym egzaminom.… W końcu każdy z nas pamiętał o czerwonej bieliźnie. :)

Katarzyna Wilczyńska, klasa IIIC

Fot. Karolina Jóźwiak, klasa IIID