Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

22 kwietnia b.r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Organizatorem uroczystości były pani Justyna Bylak i pani Mariola Żach. Głównym celem tego największego ekologicznego święta było pokazanie młodzieży istoty i znaczenia obchodów Dnia Ziemi oraz kształcenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za stan środowiska.

W ramach tego dnia przeprowadzony został konkurs z wiedzy ekologicznej dla uczniów naszego gimnazjum. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z ekologią, a w nagrodę czekała na nich słodka niespodzianka.

Każdy uczeń mógł wziąć udział a konkursie plastycznym przebiegającym pod hasłem „Ziemia to piękno, którego nie możemy utracić”. Uczestnicy tego konkursu mieli wykonać plakat, który w ciekawy sposób przedstawiał współczesne problemy i zagrożenia ekologiczne. Plakaty zostały umieszczone na holu i poddane ocenie wszystkich uczniów. W wyniku głosowania największą ilość punktów i I miejsce zdobyła praca Ani Dąbrowskiej z kl. Icg. Zwyciężczyni gratulujemy!

Uczniowie mogli też zapoznać się z galerią zdjęć i faktów ekologicznych umieszczonych w holu na każdych drzwiach klasopracowni.

W ramach obchodów Dnia Ziemi w dniach 26 i 29 kwietnia uczniowie klas II A zaprezentowali na forum swojej klasy i klasy II b projekt edukacyjny „Czyste środowisko zdrowe życie”.

Celem projektu było zwrócenie uwagi na problemy związane ze stanem współczesnego środowiska przyrodniczego. Uczniowie poprzez realizacje projektu mieli okazję zaprezentować prawidłowe zachowania proekologiczne oraz zachęcić innych do dbałości o stan środowiska.

Aleksandra Ziółkowska omówiła wyniki doświadczenia „Wpływ soli na rośliny”, Arkadiusz Balcer , Kamila Kołacz i Oliwia Pachulska przedstawili w formie prezentacje multimedialnej zagadnienia dotyczące zanieczyszczeń atmosfery, globalnego ocieplenia oraz do czego wykorzystuje się bioindykatory. Natomiast Jakub Koniec i Karolina Szkoda wykonali infografikę dotyczącą zużycia energii elektrycznej w Europie.

Mariola Żach

Justyna Bylak