Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 JESTEŚMY LAUREATAMI MINI AKADEMII MATEMATYKI

JESTEŚMY LAUREATAMI MINI AKADEMII MATEMATYKI

POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ !!!

15 maja 2015 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odebraliśmy z rąk Pani Dziekan Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych prof. Irminy Herbut zaszczytny tytuł „Szkoły MINI Akademii Matematyki”.

W bieżącym roku szkolnym młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w renomowanym przedsięwzięciu Politechniki Warszawskiej- w MINI Akademii Matematyki, prowadzonej na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych. Począwszy od października 2014 do maja 2015 uczniowie systematycznie uczestniczyli w cyklu wykładów, ćwiczeń i warsztatów, podczas których pogłębiali swoją wiedzę i rozwijali umiejętności z zakresu matematyki. Zaangażowanie ich zostało docenione przez Kapitułę MINI Akademii.

W trakcie Pikniku Naukowego 15 maja odbył się ostatni w roku szkolnym 2014/ 2015 zjazd MINI Akademii, w którym również uczestniczyliśmy. Z uwagą wysłuchaliśmy wykładu prof. Krzysztofa Chełmińskiego „ W geometrii odpowiedni rysunek to połowa sukcesu”, po którym odbyły się oficjalne uroczystości zakończenia MINI Akademii Matematyki. Najbardziej aktywni uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i nagrody. Wśród wyróżnionych uczestników znaleźli się też nasi uczniowie. Dyplomy MINI Akademii otrzymali: Sandra Borkowska IaG, Natalia Szatan IaG, Arkadiusz Balcer IaG, Filip Kosierb IbG, Maciej Persona IbG oraz Paweł Ryś Ib G. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Ponadto szkoła nasza znalazła się obok L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie i XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie w gronie placówek wyróżnionych zaszczytnym tytułem Szkoły MINI Akademii Matematyki przy Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Oprócz prestiżowego tytułu uczniowie nasi będą mieli okazję uczestniczyć w wybranych zajęciach edukacyjnych na Politechnice lub skorzystają z zajęć przeprowadzonych przez pracowników naukowych uczelni w siedzibie ZSO w Radzyminie. Współpracę z Politechniką Warszawską poprzez MINI Akademię Matematyki z pewnością będziemy kontynuować w kolejnym roku szkolnym.

Lidia Wize

fot. Jakub Koniec, klasa I AGWięcej zdjęć