Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid

Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w piłce siatkowej chłopców

5-7 marca 2013r

Zespół naszych chłopców wziął udział w zawodach siatkarskich powiatu wołomińskiego z cyklu Licealiada 2012/2013 w dniach 5 i 7.03.2013r. Eliminacje odbywały się w dwóch grupach, które liczyły po 4 drużyny. Naszym pierwszym przeciwnikiem był Zespół Szkół z Tłuszcza („Tłuszcz”) oraz Zespół Szkół w Wołominie („Szklarz”).

Drużyna wystartowała w składzie: Łukasz Łukasiewicz (kapitan), Radosław Boguś, Mirosław Chrząszcz, Mariusz Jusiński, Bartłomiej Balcer, Mateusz Maciejewski, Konrad Rabiega, Adrian Rakowski, Marcin Ratajczak, Konrad Słoński.

Trener i opiekun: mgr Michał Ziółkowski

Pierwszy dzień zawodów był walką o „być, albo nie być”. Grupa nie była łatwa, gdyż duża część zawodników przeciwnych szkół grała na poziomie klubowym. Presja była bardzo wysoka, szczególnie przed pierwszym spotkaniem z ekipą z Tłuszcza. Początek meczu był pomyślny dla „Norwidowców”. Przeciwnicy byli bardzo silni, ale dzięki skutecznej grze zarówno w ataku jak i w obronie ostatecznie nasi wygrali z „Tłuszczem” w rozstrzygającym secie (2:1). Chłopcy świetnie rozgrywali piłkę i przyjmowali niezwykle trudne zagrywki. Było to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ Zespół Szkół z Tłuszcza wygrał swój pierwszy mecz przeciw drużynie z Wołomina (2:0), a o awansie decydował jeden set. Drugi mecz miał się odbyć przeciwko zespołowi z Wołomina. Mimo ich porażki z „Tłuszczem” pokazali dobrą siatkówkę i w pierwszych dwóch setach nie było łatwo. Ostatecznie w drugiej dogrywce z rzędu chłopcy ponownie odnieśli zwycięstwo (2:1), zapewniając sobie awans z pierwszego miejsca w tabeli. Zarówno trener jak i zawodnicy wracali do domu w dobrych nastrojach.

Szcegółowe zestawienie wyników fazy grupowej:

ZS Tłuszcz – ZS Wołomin 2-0 (25-19, 25-22)

LO Radzymin - ZS Tłuszcz 2-1 (25-21, 27-29, 16-14)

LO Radzymin - ZS Wołomin 2-1 (25-21, 23:25, 15-9)

Wynik rozgrywek grupowych:

1. LO Radzymin

2. ZS Tłuszcz

3. ZS Wołomin

4. LO Marki (nieobecni).

W ostatnim dniu turnieju dla szkół ponadgimnazjalnych odbyła się faza finałowa. Podopieczni trenera Michała Ziółkowskiego byli pozytywnie nastawieni i zdeterminowani do walki. W półfinale nasi uczniowie zmierzyli się z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Wołominie. Mecz był bardzo emocjonujący. Pierwszego seta nasi zawodnicy przegrali nieznacznie, jednak przegrana zmotywowała ich tak bardzo, że w drugim secie znacząco wygrali z „Ekonomikiem”. Mimo dobrej współpracy niestety w dogrywce „Norwidowcy” ponieśli porażkę (1:2), co oznaczało, że w meczu o 3 miejsce musieli stanąć ponownie naprzeciw Zespołowi Szkół z Tłuszcza. Szczęśliwie nasi gracze bez większych problemów pokonali ekipę z Tłuszcza (2:0), zdobywając III miejsce w całym turnieju. Trener naszego zespołu był bardzo zadowolony. W całym turnieju zawodnicy spisywali się wzorowo. Na szczególną pochwałę zasługuje pierwszy rozgrywający Adrian Rakowski oraz filar naszej drużyny Łukasz Łukasiewicz, który był nie do zatrzymania przez przeciwników, nawet na potrójnym bloku. W całej historii Licealiady nigdy naszym siatkarzom nie udało się awansować z fazy grupowej i dotrzeć tak daleko. Widać ciężkie treningi przed zawodami opłacały się. Nasi chłopcy dostarczyli nam sporo emocji. Mimo, że nie zdobyli najwyższego trofeum, mogą być z siebie dumni. Punkty zdobywali: Łukasiewicz Łukasz – 83, Bartłomiej Balcer - 24, Konrad Rabiega – 21, Marcin Ratajczak- 19, Adrian Rakowski – 9, Mirosław Chrząszcz - 2.