Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid


Archiwum 2019/2020

MATURZYSTO zapoznaj się z procedurami matury 2020


Procedury dla uczniów dotyczące przeprowadzenia egzaminów 2020





Kampania „Wylecz depresję”

Obecnie depresja zajmuje czwarte miejsce na liście najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Szacuje się, że w 2020 roku zajmie pierwsze miejsce na liście przyczyn zgonów.

W depresji prawie zawsze występuje smutek, jednak bardzo często nie oznacza on depresji. Każdy człowiek bywa czasem smutny, nie wskazuje to jednak na to, że choruje na depresję. Ważne jest jego nasilenie i czas trwania – jeśli ktoś stale (przez większą część dnia , min. przez 2 tygodnie) odczuwa głęboki smutek, który nie podlega w zasadzie modyfikacjom przez zewnętrzne okoliczności, to prawdopodobnie możemy mieć już do czynienia z depresją. Depresja to grupa różnych zaburzeń o podobnych objawach , zarówno psychicznych, jak i fizycznych – obniżony nastrój to tylko jedna z nich.

Szczegóły kompanii i miejsca gdzie szukać pomocy znajdują się w linku

https://wyleczdepresje.pl

Kampania „Wylecz depresję”


Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

Lekcje z internetu-rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021


Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

Prosimy też o zapoznanie się z informacją zamieszczoną pod linkiem:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

EkoWalentynki 2020 - czyli kochamy recykling!

Krótka lekcja na temat Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie. Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi. Oddziały zbrojne o antykomunistycznym charakterze walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Podziemie niepodległościowe działało także na Kresach Wschodnich – ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.


EkoWalentynki 2020 - czyli kochamy recykling!

EkoWalentynki 2020 w Radzyminie

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2020. "EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. – Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski – pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!




Finał I Szkolnego Konkursu „Czas na Norwida”

Jasełka

Świąteczne kolędowanie w wołomińskiej „Fabryczce”

Wycieczka klas pierwszych

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

„Polsko-węgierskie drogi do wolności”

Wykład profesora Jerzego Bralczyka

Zajęcia wychowania fizycznego – nauka podstaw skoków na trampolinie

Poszerzamy wiedzę z biologii –wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa

„Żołnierz i salonowiec” Teatru Maskarada

Jak podbiliśmy Hollywood? – lekcja w kinie

GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński nagrodził dwudziestu trzech sportowców, którzy w 2019 osiągnęli wybitne wyniki na sportowej arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Uroczystość z udziałem wyróżnionych zawodników odbyła się Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin.

Nagrodzeni zawodnicy reprezentowali 12 dyscyplin, z czego najliczniejszą grupę stanowiły piłkarki ręczne, łucznicy oraz warcabiści. Ci ostatni byli jednocześnie najmłodszymi laureatami gminnych nagród za wysokie wyniki sportowe. Ponadto nagrodzono także przedstawicieli kolarstwa, karate, tańca sportowego, piłki ręcznej, lekkoatletyki oraz unihokeja i curlingu. Burmistrz wręczył pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Każdy z zawodników otrzymał także stypendium sportowe.

Nagrody sportowe Burmistrza Radzymina przyznawane są od 2014 r. tym mieszkańcom Gminy Radzymin, którzy posiadają licencję sportową i w okresie od 1 listopada roku poprzedzającego przyznanie nagród do 31 października roku bieżącego uzyskali wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. Decyzje o wysokości nagrody dla każdego sportowca podejmuje Komisja ds. rozpatrywania wniosków i przyznawania nagród za wysokie wyniki sportowe. W roku 2019 r. Gmina Radzymin przeznaczyła na nagrody sportowe łącznie 25 tys. zł.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

PISZĄ O NAS

RECYKLING DAŁ OWOCE W POLSCE

Dziękuję za recyklingową i owocową jesień i początek zimy! Akcje nie byłyby możliwe bez zaangażowania lokalnych koordynatorek i koordynatorów, zatem nisko i ekologicznie się kłaniam i dziękuję: Alinie Oleszczuk z Gołdapi, Basi Jóźwik z Torunia, Grażynie Zalewskiej z Tuszowa Narodowego, Natalii Kulec z Żywca, Marcie Matuszczyk z Bytomia, Joasi Zajączkowskiej z Zabrza i Sośnicowic, Ewelinie Grzybowskiej z Warszawy, Kasi Kostrzewie z Czarnej i Radzymina, Justynie Bylak z Radzymina oraz Kasi Nowickiej z Żor. Dziękuję dzieciom, uczniom ich rodzicom i dziadkom, dyrekcjom placówek i wszystkim Pomocniczkom i Pomocnikom za udział w tegorocznej edycji akcji Recykling Daje Owoce.

Uczestnicy akcji Recykling Daje Owoce 2019:

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Liceum Ogólnokształcące w Radzyminie

Szkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie

Szkoła Podstawowa Nr 47 w Bytomiu

Szkoła Podstawowa w Sośnicowicach

Szkoły Podstawowej Nr 32 w Zabrzu

Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym

Szkoła Podstawowa w Czarnej

Szkoła Podstawowa nr 3 w Żorach

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi

Przedszkole nr 11 w Żywcu

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

PISZĄ O NAS

Nadleśnictwo Drewnica wspólnie ze Starostwem Wołomińskim zorganizowało akcję edukacyjno-promocyjną związaną z symbolem Świąt Bożego Narodzenia - choinką.

Inicjatorem akcji byli Nadleśniczy Artur Delegacz i Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński

Celem wydarzenia była promocja naturalnych, ekologicznych drzewek pochodzących z plantacji choinkowych. Przedstawiciele obu instytucji przez cały dzień odwiedzili dwadzieścia jednostek z terenu powiatu wołomińskiego m.in. domy dziecka, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowe oraz domy pomocy społecznej. Podczas akcji Służba Leśna przedstawiła uczestnikom zalety choinek naturalnych, a następnie Adam Lubiak - Starosta Wołomiński, Wicestarosta Robert Szydlik, Paweł Dąbrowski - Członek Zarządu, Cezary Wnuk - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Piotr Borczyński - Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki oraz pracownicy Starostwa zasadzili drzewka do gruntu. Dziękujemy wszystkim placówkom za aktywne włączenie się w akcję!

PISZĄ O NAS

W Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości "Fabryczka", mieszczącym się przy ul. Orwida 20 w Wołominie, odbył się spektakl poetycko-muzyczny pt." "Rozmowa z Norwidem", który przygotowała młodzież wraz z nauczycielami z LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, panią - Agnieszką Strojecką, Marią Różycką, Magdaleną Krysiak i Ewą Całka, w ramach Teatru Młodych "Norwidowcy". W tym roku młodzież, która wystąpiła w spektaklu osiągnęła wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie poetyckim „Bliżej Norwida”, organizowanym przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Warszawie, zajmując w kategorii recytacja poezji Norwida - II miejsce, które zajął Cezary Polak, III miejsce - Jacek Borkowski, a wyróżnienia otrzymały: Paulina Borowiec i Maciej Pałdyn, zaś w kategorii - poezja śpiewana II miejsce wywalczyła Aleksandra Bąk przy akompaniamencie brata, Karola. Występ w "Fabryczce", był na bardzo wysokim poziomie wokalnym. Pasja i zaangażowanie przekłada się na pracę całego zespołu, który wspiera dyrektor Liceum, pani Aldona Torenc i wicedyrektor Anna Romaszko. Licznie zgromadzona publiczność dziękowała uczestnikom występu owacjami na stojąco. Powiat Wołomiński w podziękowaniu ufundował dla uczestników pamiątkowe książki z dedykacją od Adam Lubiak - Starosta Wołomiński. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spektaklu.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ -FB


ZBIÓRKA CHARYTATYWNA "POLACY KRESOWYM RODAKOM"

Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w zbiórce charytatywnej na rzecz żyjących Kombatantów, Sybiraków oraz polskich dzieci na Kresach II Rzeczypospolitej. Jest to akcja mająca wspomóc tych, którzy z przyczyn niezależnych od nich opuścili nasz kraj i żyją dziś z dala od niego, ale w ich żyłach płynie polska krew, a ich serca na informacje o Polsce biją mocniej. Jesteśmy wdzięczni za ich dokonania i chcemy aby zebrane dary mogły dotrzeć do naszych Rodaków na Święta.

Co zbieramy?

- produkty żywnościowe o długim terminie przydatności

- artykuły szkolne

- materiały patriotyczne

- pościel i koce - nowe

- chemię gospodarczą


Zbiórka trwa do dnia 19 listopada 2019r. Prosimy o składanie darów w Sekretariacie Uczniowskim (pok.32 w zabytkowej części szkoły).

Za wszelką pomoc, dziękujemy.


Spółdzielczy Bank Ogrodniczy w Warszawie oddział w Radzyminie

27801500044000181820400001



INSTRUKCJA LOGOWANIA SIĘ DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

PISZĄ O NAS

Adam Lubiak - Starosta Wołomiński zaprosił do Starostwa przedstawicieli szkół powiatowych, które właczyły się w zbiórkę pieniędzy dla 6-letniego Filipka z Brwinowa. Cała akcja zakończyła się sukcesem. W sumie udało się zebrać ponad 2 mln złotych, a dzięki wsparciu Ministerstwo Obrony Narodowej, chłopiec został przetransportowany do szpitala w Bostonie, gdzie przeszedł już pierwszą udaną operację. Trzymamy kciuki za powrót Filipka do zdrowia

Starosta przekazał pisemne podziękowania na ręce dyrektorów szkół: ZS Ekonomicznych w Wołominie, ZS Techniczno-Zawodowych im. Czesława Nowaka w Radzyminie, LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, ZS im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce oraz vouchery do kina dla wolontariuszy, którzy uczestniczyli w zbiórce w trakcie Biegu Rotmistrza Pileckiego w Markach.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Potencjalne zagrożenia związane z elektronicznymi papierosami.

Przekazujemy informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.


INFORMACJA NA TEMAT ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM E-PAPIEROSÓW

„Młodzi głosują”. Symulacja wyborów do sejmu

Apel – wrzesień

Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w biegach przełajowych

Całodobowa bezpłatna infolinia

Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.