Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża w swojej pracy starało się reagować na aktualne potrzeby, dążąc do stałego podnoszenia kultury zdrowotnej i wyrabiania nawyków higienicznego trybu życia wszystkich uczniów naszej Szkoły.

We wrześniu do koła wstąpili nowi członkowie, szczególnie z klas pierwszych. W kolejnych miesiącach Szkolne Koło PCK pozyskiwało fundusze na akcję świąteczną organizując kiermasze upieczonych przez siebie ciast na terenie szkoły. Młodzież z koła PCK pomagała w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej przygotowując bufet z napojami i słodyczami. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na zakup świątecznych prezentów. Członkowie Koła PCK sprzedawali w czasie zebrania z rodzicami własnoręcznie wykonane ciasta. Koło kontynuowało współpracę z firmą Procter&Gamble, od której uzyskało znaczną ilość kosmetyków i środków czystości dla mieszkańców Domu Dziecka w Dębinkach. Z zebranych w szkole środków zakupione 20 kompletów pościeli, które zostały przekazane na potrzeby tego Domu. W okresie przedświątecznym została przeprowadzona zbiórka maskotek i słodyczy, co pozwoliło przygotować 36 paczek dla dzieci z rodzin najniżej uposażonych ze szkół podstawowych w Radzyminie, wręczonych podczas zorganizowanego przez Koło PCK spotkania z Mikołajem w naszej Szkole. Podczas tego spotkania uczniowie klas IC i ID pod kierunkiem pani Marii Różyckiej przygotowywali inscenizację baśni „Królowa Śniegu”. Została ona zaprezentowana również przedszkolakom z Radzymina. Atrakcją spotkania byłą również loteria fantowa oraz gry i zabawy przygotowane przez członków koła.

Nawiązana została również współpraca z Hospicjum w Czarnej. W grudniu odbyło się spotkanie z psychologiem, panią Małgorzatą Rowicką w ramach zapoznania z działalnością placówki i zachęceniu młodzieży do współpracy.

Szkolne Koło PCK rozszerzyło swoją działalność o wyrównawcze zajęcia edukacyjne. W ramach tej działalności pani Anna Szymanis przygotowywała młodzież do matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie ćwiczyła interpretację i analizę wybranych wierszy poetów współczesnych. Młodzież z klasy IIC udzielała pomocy uczniom, którzy mieli problemy z nauką różnych przedmiotów.