Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid

Działalność pozalekcyjna - fakultety i koła zainteresowań

Program Przygotowania do Matury. Aby lepiej przygotować się do egzaminów młodzież w naszej Szkole został objęta specjalnym programem. W jego ramach uczniowie klas trzecich uczestniczyli w fakultetach z poszczególnych przedmiotów. W dniach 24 – 27 listopada 2009 roku oraz 22 – 25 lutego 2010 roku trzecioklasiści napisali próbne egzaminy maturalne.

Gazeta Szkolna „Przerywnik” działała pod kierunkiem pani Agnieszki Strojeckiej. W tym roku szkolnym w wyniku pracy grupy redakcyjnej powstało pięć numerów gazetki szkolnej. Zorganizowane zostały także warsztaty o współczesnym dziennikarstwie prowadzone przez pana Dawida Zarazińskiego, Redaktora Naczelnego Gazety Internetowej „Przewodnik Turystyczny” oraz wycieczka do redakcji „Wieści Podwarszawskich”. Zajęcia „Redagowanie gazetki szkolnej” prowadzone były we współpracy z kołem multimedialnym. Koło multimedialne było prowadzone przez panią Dorotę Doroszkiewicz. Większość zajęć przeznaczono na redagowanie gazety szkolnej – przygotowano jej trzy wydania regularne i dwa wydania specjalne. Zespół planuje przygotować stronę internetową gazety, która zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły. Młodzież działająca w kole również uczestniczyła w spotkaniu z wydawcą gazety „Przewodnik Turystyczny”, który podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i udzielił rad dotyczących prowadzenia gazety internetowej. Zespół gościł w redakcji „Wieści Podwarszawskich”, gdzie z panem Jarosławem Bargiełem, Redaktorem Naczelnym, zwiedził poszczególne działy redakcji. Koło matematyczne pod kierunkiem pani Joanny Schab i pani Dagmary Stańczak stwarzało uczniom możliwość pogłębienia swojej wiedzy z matematyki oraz rozwijało zainteresowanie matematyką. Na zajęcia uczęszczała głównie młodzież klas trzecich, która ćwiczyła zadania maturalne, również te z poziomu rozszerzonego o wysokim stopniu trudności. Koło lingwistyczne prowadziła pani Anna Sikora. Były to zajęcia z języka niemieckiego skierowane głównie do młodzieży klas trzecich. Zajęcia miały na celu promocję języka niemieckiego wśród młodzieży licealnej, kształcenie u uczniów umiejętności komunikowania w języku niemieckim oraz rozwijanie i doskonalenie trzech umiejętności szczegółowych (rozumienie tekstu słuchanego, formułowanie krótkich tekstów użytkowych i odgrywanie krótkich sytuacji językowych).

Koło informatyczne pracowało pod kierunkiem pana Kazimierza Bryzka. Na tych zajęciach pozalekcyjnych uczniowie pogłębiali swoją wiedzę informatyczną. Młodzież pracująca w kole opiekowała się jedną stroną zewnętrzną: www.kolosybirakow.republika.pl.

Koło plastyczne, którym zajmowała się pani Małgorzata Gumkowska-Murray tworzyła grupa uczniów z różnych klas, którzy spotykali się po zajęciach lekcyjnych, żeby w przyjemnej atmosferze próbować swoich sił w różnych formach wyrazu artystycznego i technikach plastycznych. Artyści zajmowali się rysunkiem oraz przygotowywali dekoracje do szkolnych uroczystości.

Koło taneczne pod opieką pana Michała Ziółkowskiego to zajęcia dla uczniów, których interesował taniec towarzyski. Uczniowie mogli tu poznawać i doskonalić swoje umiejętności w walcu, cha-chy, salsie, rumbie, sambie.

Szkolne koło sportowe prowadził pan Tadeusz Jędrasik. Podczas SKS-u nasi szkolni sportowcy przygotowywali się do zawodów, co zaowocowało licznymi sukcesami sportowymi.

Warsztaty dziennikarskie pod kierunkiem pani Marii Różyckiej to zajęcia podczas, których uczniowie rozwijali swoje talenty literackie oraz próbowali sił jako dziennikarze. Tu powstawały prace konkursowe, recenzje teatralne i filmowe oraz artykuły prasowe z szkolnych i lokalnych uroczystości.

Klub Europejski pod kierunkiem pani Karoliny Odelskiej i pani Jolanty Sitek to miejsce, w którym od kilku lat organizowane są spotkania z przedstawicielami władz samorządowych. W tym roku młodzież skupiona w Klubie gościła pana Zbigniewa Piotrowskiego, Burmistrza Miasta i gminy Radzymin oraz pana Macieja Urmanowskiego, Starostę Powiatu Wołomińskiego. Tematem spotkania z panem burmistrzem była potrzeba patriotyzmu w świetle Katastrofy Smoleńskiej. Pan Starosta spotkał się z młodzieżą, by rozmawiać o zadaniach administracji publicznej.

Redakcja Kroniki Szkoły pod kierunkiem pani Jolanty Sitek. dokumentowała uroczystości, wydarzenia i pracę Szkoły w bieżącym roku szkolnym. Dokumentacją fotograficzną uroczystości zajął się pan Mariusz Mazurek. Działali tutaj uczniowie, dla których pasją jest fotografia.